Prawo | Do pobrania
Organizacje Pozarządowe
 
 
Przeterminowane leki i termometry rtęciowe

Przeterminowane leki i termometry rtęciowe

 
 

Celem Programu jest wyeliminowanie odpadów niebezpiecznych jakimi są przeterminowane leki i termometry rtęciowe ze strumienia odpadów z gospodarstw domowych. Leki wymagają bowiem innych sposobów utylizacji niż odpady komunalne - głównie są spalane. Jest to bardzo istotne w sytuacji, gdy 96% odpadów kierowanych jest na składowiska odpadów.


Mieszkańcy, którzy posiadają przeterminowane leki mogą nieodpłatnie dostarczać je do wytypowanych 160 aptek na terenie Łodzi, w których ustawiono specjalne pojemniki na przeterminowane leki (czerwone, metalowe z wkładem tekturowym i folią z tworzywa sztucznego).

Natomiasta mieszkańcy, którzy posiadają termometry starego typu zawierające rtęć i jej pochodne, mogą je bezpłatnie oddać w pięciu łódzkich aptekach (Lutomierska 1. Zawiszy Czarnego 26, Łączna 28, Al. Piłsudskiego 31, Czernika 10).

 


Na mapie symbolem "krzyżyka" na czerwonym tle, zaznaczono apteki prowadzące zbiórkę przeterminowanych leków. Natomiast symbolem "krzyżyka" i termometru na bordo tle, zaznaczone są apteki zbierające także termometry rtęciowe.

 

 

 

 

Wpisz nazwę szukanej ulicy:
 
 
 
 
 
Wczytywanie mapy...
Bałuty
Górna
Polesie
Śródmieście
Widzew