Prawo | Do pobrania
Organizacje Pozarządowe
 
 
Posprzątaj, to nie jest kupa roboty

Posprzątaj, to nie jest kupa roboty

 
 

Kampania edukacyjna "Posprzątaj! To nie jest kupa roboty" ma na celu przyzwyczaić właścicieli psów do sprzątania po swoich czworonogach. To pierwszy kompleksowy program tego typu realizowany w naszym kraju. Pierwszy etap kampanii miał miejsce w 2004 roku, a obecnie co roku odbywają się kolejne akcje, promujące wśród mieszkańców program "Posprzątaj! To nie jest kupa roboty".

Urząd Miasta zakupił 1200 koszy na psie nieczystości. Oznakowane logo programu, stanęły na łódzkich skwerach, zieleńcach i w parkach. Miasto zakupiło ponad 1 000 000 specjalnych zestawów higienicznych, które za darmo dostępne są w portierni Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz w centrach obsługi mieszkańców.

W trakcie trwania programu na skwerach i trawnikach łódzkich pojawiło się 90 dystrybutorów z woreczkami do sprzątania psich nieczystości. Właściciele psów mogą za darmo z nich korzystać, będąc na spacerze z psem. W ten sposób Miasto pragnie pokazać mieszkańcom, iż na spacer z psem można zabrać powszechnie dostępną torebkę foliową, zamiast zestawu higienicznego, w którą zebrane psie nieczystości można wrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Dystrybutory można spotkań w Centrum Łodzi w Pasażu Schillera i w Pasażu Rubinsteina.

Nadrzędnym celem kampanii jest przyzwyczajenie właścicieli psów do sprzątania, dlatego też w przypadku braku zestawu higienicznego zaleca się użycie zwykłej foliowej torebki. Tam, gdzie nie ma specjalnie do tego celu przeznaczonych koszy, np. osiedlach można wrzucać nieczystości do zwykłego kosza na śmieci.

Z myślą o naszych pupilach stworzony został program Wzorowy Właściciel Psa, którego celem jest uświadamianie społeczeństwa o tym, jakie obowiązki niesie ze sobą posiadanie czworonoga.

  • W Łodzi psy codziennie pozostawiają na trawnikach około 20 ton nieczystości
  • W parkach razem z bawiącymi się dziećmi biegają psy bez smyczy i bez kagańców
  • Rocznie, do łódzkiego schroniska trafia ponad 3000 psów
  • Większość psów w Łodzi nigdy nie była szkolona
  • Nie wszyscy właściciele rejestrują swoje psy
  • Właściciele nie odwiedzają regularnie lekarzy weterynariiPOSPRZĄTAJ! TO NIE JEST KUPA ROBOTY!
WYSTARCZY ZWYKŁA TOREBKA, KTÓRĄ MOŻESZ WRZUCIĆ DO KAŻDEGO KOSZA.


Materiały promocyjne:

Logo programu Posprzątaj to nie jest kupa roboty

 

 


[20 MB ZIP-dat ]
[11 MB WMV - Windows Media Player - streamming]

Kontakt:

Inspektor Anna Jarczewska tel. 042-638-49-82