Prawo | Do pobrania
Organizacje Pozarządowe
 
 
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"

 
 

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"

Ośrodek Działań Ekologicznych

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" od 15 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.
Naszą misją jest stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną, realizowaną głównie poprzez warsztaty dla młodzieży, wystawy, szkolenia, wyjazdy terenowe, projekty informacyjne.
Nasze działania koncentrują się wokół tematyki małej ekologii, ochrony humanitarnej zwierząt, edukacji przyrodniczej. W zasięgu zainteresowań znajdują się treści z zakresu edukacji regionalnej, obywatelskiej, jak i prozdrowotnej. Pracujemy głównie w oparciu o autorskie programy, które na bieżąco są aktualizowane i dopasowywane do sytuacji, zapotrzebowania jak i obowiązującej podstawy programowej. Opracowujemy są własne materiały dydaktyczne w postaci gier, zabaw, kart pracy.
Nasza oferta obejmuje ponad sześćdziesiąt tytułów warsztatów dla dzieci i młodzieży realizowanych zarówno w naszym ośrodku w Łodzi przy ul. Zielonej 27, w szkołach w Łodzi, Warszawie i Krakowie oraz w terenie, organizujemy także "Bardzo Zielone Szkoły" dla szkół z całej Polski  - są to 5-dniowe wycieczki z intensywnym programem edukacji ekologicznej i przyrodniczej prowadzone przez doświadczonych trenerów w 7 miejscach kraju.

Nasze projekty:

Ośrodek Działań Ekologicznych

(wróć)